کسب درآمد با فروش میزبانی وب و سرور های مجازی و اختصاصی
تخفیف ها و پیشنهادات ویژه خرید سرور های مجازی و سرور های اختصاصی

سرور مجازی هلند موجود می باشد.

بکاپ و ضرورت داشتن بکآپ
بک آپ گیری یا نسخه پشتیبان چیست؟

به روند ذخیره کردن داده‌ها و اطلاعات در یک سرور دیگر به صورتی که این اطلاعات همیشه در دسترس کابر قرار داشته باشد، اصطلاحا بک آپ گیری یا تهیه نسخه پشتیبان گفته می‌شود. در حال حاضر به جهت اهمیت بار اطلاعات، به افراد توصیه می‌شود در بازه‌های زمانی مشخص روند تهیه نسخه پشتیبان را به دقت انجام دهند. این کار باعث می‌شود در صورت رخ دادن هرگونه مشکل احتمالی، اطلاعات شما از آسیب‌ها مصون باقی بماند. به کمک این شیوه حتی در بدترین شرایط احتمالی نیز تنها ممکن است بخش کوچکی از اطلاعات را از دست دهید، و تمام آن بدون هیچ گونه تغییر در اختیار و در دسترس شما خواهد بود.


اهمیت داشتن هاست بک آپ و پشتیبان گیری

امروزه رایانه‌ها به اجزایی جدا نشدنی در زندگی ما تبدیل شده‌اند. بسیاری از اطلاعات شخصی یا کاری مهم، تنها و تنها در این سیستم‌ها ذخیره‌سازی و نگهداری می‌شوند. از سوی دیگر رخ دادن اختلال به صورت ناگهانی و پیش بینی نشده نیز در سخت افزار یا نرم‌افزارها یکی از رایج ترین مشکلات سیستم‌های کامپیوتری محسوب می‌شود. در کنار این مشکلات وجود خطاهای انسانی نیز، از موضوعات مهمی است که اهمیت حفظ و نگهداری از اطلاعات را بیش از پیش به ما یادآور می‌شود. گاهی ممکن است اطلاعات و داده‌های ذخیره شده بر روی یک یا چند سرور مجازی به صورت ناگهانی حذف شود، این موضوع اهمیت تهیه نسخه پشتیبان را به ما نشان می‌دهد. پشتیبان گیری از وب سایت نیز استراتژی مهمی است که شما به عنوان مدیرسایت باید به دقت آن را دنبال کرده و به اجرا درآورید. در بسیاری از مواقع از دست رفتن اطلاعات وب‌سایت‌ها بسیار هزینه بر بوده و گاهی این موضوع مهم، ادامه حیات سایت را نیز با چالش‌های جدی رو‌به‌رو می‌کند.


روند تهیه نسخه پشتیبان اطلاعات وب سایت چگونه است؟

در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات هاستینگ امکان تهیه نسخه پشتیبان را برای مشتریان فراهم کرده‌اند. پشتیبان‌گیری به صورت روزانه، هفتگی یا حتی ماهانه و بر روی سرورهایی کاملا ایمن انجام می شود. به طور کلی روند تهیه نسخه بک‌ آپ از وب سایت‌ها به سه روش کلی انجام می‌شود. روش بک آپ کلی که باید هر چند وقت یک بار انجام شود و با نام فول بک آپ نیز شناخته می‌شود. روش دوم پشتیبان گیری روزانه است که به وب سایت‌هایی که دارای حجم داده‌ها و اطلاعات بسیار بالایی هستند استفاده از این روش توصیه می‌شود. روش سوم تهیه نسخه پشتیبان در بازه‌های زمانی مشخص بوده که این شیوه به وب سایت‌های معمولی با حجم داده‌های متوسط توصیه می‌شود. به طور کلی استفاده از این شیوه‎های مطرح شده، به شما کمک می‎کند که اطلاعات ارزشمندتان هرگز از دست نرود.

تهیه نسخه پشتیبان از Cpanel ، Plesk، Directadmin در شرکت Xhosting

شما می‌توانید شخصا فرآیند تهیه نسخه فول بک آپ را انجام دهید یا از شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ برای این منظور کمک بخواهید. شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ xhosting در این مسیر همراه همیشگی شما بوده و آماده پاسخگویی به تمامی مشکلات و درخواست‌های کاربران محترم است. به منظور تهیه نسخه پشتیبان از هاست Cpanel لازم است از هاست مبداء درخواست کنید که نسخه فول بک آپ را تهیه کرده و لینک دانلود مستقیم آن را در اختیار شما قرار دهد. در روش دیگر باید در هاست مبداء نسخه پشتیبان را تهیه و ایجاد کنید و جهت انتقال آن به هاست دیگر، لینک دانلود مستقیم فایل بک آپ را برای هاست مقصد بفرستید. همچنین شما می‌توانید در هاست مبداء جهت تهیه نسخه بک آپ اقدام کرده و همزمان فایل بک آپ را از طریق FTP برای هاست مقصد ارسال کنید. جهت تهیه بک آپ از هاست plesk لازم است پس از لاگین کردن به بخش Backup manager وارد شوید. در این بخش کاربر پس از انتخاب گزینه Backup باید مشخص کند که قصد دارد از چه قسمت‌هایی نسخه پشتیبان تهیه کند. با تیک دار کردن تمامی گزینه‌ها روند تهیه Fullbackup آغاز خواهد شد. در نهایت اگر از پنل دایرکت ادمین استفاده می‌کنید می‌توانید جهت تهیه نسخه بک آپ از پنل Directadmin و قسمت Your account برای این منظور استفاده کنید. در این بخش باید گزینه Creat/ restore backup انتخاب شود. سپس در بخش بعد با تیک دار کردن گزینه‌های مختلف و انتخاب گزینه Creat backup روند تهیه نسخه پشتیبان اجرایی خواهد شد.


راهنمای خرید هاست بکاپ و یا سرور مجازی مخصوص دخیره سازی با بکاپ

به طور کلی بکاپ یکی از کلیدی ترین موارد برای بقاء یک سرویس دهنده هست تا بعد از بروز مشکل نگرانی از دیت رفتن اطلاعات را نداشته باشید، به این منظور میتوانید از هاست های بکاپ که با حجم های پایین تری هستند استفاده کمید و یا اگر به ظرفیت های بالاتری نیاز دارید از سرورهای مجازی با فضای خیلی زبادی که ارائه میدیم استفاده کنید.


پشتیبانی ۲۴ ساعته ۷ روز هفته

برای دریافت پشتیبانی تیکت ارسال کنید