گواهینامه SSL رایگان و پولی




گواهینامه SSL چیست؟

با گسترده شدن هرچه بیشتر فعالیت‌های دنیای وب و وب گردی‌، کاربران بیشتر به دنبال وب سایت‌هایی هستند که دارای امنیت تضمین شده باشند. استفاده از گواهینامه SSL که کوتاه شده عبارت Secure Socket Layer است از روش‌های کلیدی جهت افزایش امنیت وب‌سایت به شمار می‌رود. در این روش مبادله اطلاعات بین سیستم کاربر و سرور به شکل کد بوده و به این طریق مانع از به سرقت رفتن اطلاعات مهم می‌شود. با فعال بودن پروتکل های SSL شما به عنوان کاربر در کنار آدرس وب سایت، یک علامت قفل را مشاهده خواهید کرد که به رنگ سبز خواهد بود. وجود این نماد در وب سایت‌های فروشگاهی بسیار دارای اهمیت است، زیرا یکی از عوامل جلب اعتماد مشتریان و درنهایت نیز افزایش میزان فروش، محسوب می‌شود. وب سایت‌های دارای خرید آنلاین با دارا بودن گواهینامه SSL می‌توانند امنیت هرچه بیشتری را برای مخاطبان به نمایش بگذارند و به نوعی باعث جلب توجه میزان بیشتری از مشتریان شوند. در واقع می‌توان گفت که این گواهینامه‌ها مشکل عدم اعتماد مشتریان را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. در صورتی که شما از یک سایت دارای گواهینامه SSL خرید می‌کنید دیگر نگران امنیت اطلاعاتی از قبیل شماره کارت یا رمزهای شخصی خود در پروسه خرید، نخواهید بود.


تفاوت گواهینامه SSL رایگان با SSL پولی

تفاوت‌های بسیار زیادی بین استفاده از گواهینامه‌های SSL رایگان و نسخه پولی آن وجود دارد که در ادامه به مهترین عوامل این تفاوت‌ها اشاره خواهیم داشت. مدت زمان استفاده از گواهینامه‌های رایگان و پولی یکسان نبوده و می‌توان گفت این موضوع مهمترین تفاوت گواهینامه‌های SSL رایگان و پولی با یکدیگر است. حداکثر مدت زمان استفاده از SSL های رایگان تنها 3 ماه است در حالی که در نسخه‌های غیر رایگان و پولی این زمان به یک سال یا حتی بیشتر می‌رسد. عامل مهم دیگر در تفاوت این دو نوع از SSL ها ارائه تعداد گزینه‌های موجود است. در نسخه‌های رایگان تنها گواهینامه های DV ارائه می‌شود که برای وب سایت‌های ساده کافی هستند. از این رو در صورتی که شما دارای یک وب سایت فروشگاهی بزرگ هستید و به گواهینامه‌های EV که دارای اعتبار بیشتری هستند نیاز داشته باشید لازم است که از نسخه های پولی استفاده کنید. تفاوت مهم دیگر بدون شک مساله قیمت خواهد بود. به طور کلی رقابت با نسخه‌های رایگان همیشه دشوار است. از سوی دیگر در نسخه‌های پولی گاهی نرخ‌های متفاوت و بسیار بالایی از کاربران درخواست می‌شود. بنابراین بهتر است متناسب با کاربری و نیاز وب سایت خود، هریک از SSL های پولی یا رایگان را در اختیار داشته باشید. در نهایت وجود بیمه یا ضمانت نامه ها را نیز می‌توان یکی دیگر از تفاوت‌های مهم نسخه‌های رایگان یا پولی SSL دانست. این ضمانت‌نامه‌ها به شما کمک می‌کند در صورت رخ‌دادن مشکل برای وب سایتتان بتوانید به راحتی از دریافت غرامت بهره‌مند شوید.


آشنایی با مزایای خرید گواهینامه های SSL رایگان یا SSL پولی ایکس هاستینگ

شرکت ایکس هاستینگ امکان استفاده از گواهینامه‌های SSL رایگان و خرید SSL های پولی را برای کلیه کاربران فراهم کرده است. در هر دوی این گواهینامه‌ها امکان استفاده HTTPS فراهم بوده و به این شکل یک ارتباط ایمن بین کاربران و سرور ایجاد می‌شود. در صورت استفاده از یک SSL پولی شما می‌توانید از پشتیبانی قدرتمند شرکت ایکس هاستینگ بهره مند شوید. درواقع برقراری ارتباط با شرکت جهت دریافت پشتیبانی و خدمات، از مزایای مهم استفاده از گواهینامه های SSL خواهد بود. علاوه بر تمامی مزایای اشاره شده استفاده از این پروتکل های امنیتی به بهینه سازی سایت شما نیز کمک می کند تا بتواند جایگاه بهتری را در رتبه بندی های گوگل دریافت کند. این موضوع در حقیقت برای وب سایت‌هایی فروشگاهی، تجاری و نیز شرکت‌ها و سازمان‌هایی که به گونه‌ای به دنبال برندیگ هستند، بسیار کمک کننده خواهد بود.

نحوه پشتیبانی مرورگرها از SSL رایگان یا SSL های پولی

یکی از موضوعات مهمی که در گواهینامه‌های رایگان و پولی، باید آن را در نظر داشته باشید میزان پشیبانی آن توسط مرورگرهای مختلف است. برای این منظور لازم است اطلاعات دقیقی در خصوص پشتیبانی یا عدم پشتیبانی SSL توسط مرورگرها، از شرکت ارائه دهنده خدمات دریافت کنید. در حال حاضر گواهینامه‌های SSL تجاری از سوی تمامی مرورگرها و در تمامی گجت‌های هوشمند ازجمله رایانه‌های شخصی، تلفن‌های همراه، تبلت و سیستم‌های خانگی و... پشتیبانی می‌شوند. این پشتیبانی کمک می‌کند که سایت در حین نمایش در دستگاه‌های مختلف بدون هیچ مشکل، آشفتگی یا بهم‌ریختگی برای کاربر نمایش داده شود. این موضوع اما در خصوص SSL های رایگان چندان تضمینی نداشته و امکان رخ دادن خطا یا عدم پشتیبانی مرورگر بسیار شایع است.

راهنمای خرید SSL برای کاربران و شرکت های ایرانی و دامنی های ir

به طور کلی بکاپ یکی از کلیدی ترین موارد برای بقاء یک سرویس دهنده هست تا بعد از بروز مشکل نگرانی از دیت رفتن اطلاعات را نداشته باشید، به این منظور میتوانید از هاست های بکاپ که با حجم های پایین تری هستند استفاده کمید و یا اگر به ظرفیت های بالاتری نیاز دارید از سرورهای مجازی با فضای خیلی زبادی که ارائه میدیم استفاده کنید.


پشتیبانی ۲۴ ساعته ۷ روز هفته

برای دریافت پشتیبانی تیکت ارسال کنید